#
 
#
 
#
 
jQuery Slider

PRE ŠTUDENTOV

Inovačnými workshopmi podnecujeme kreatívne myslenie študentov

Študenti

Od školského roka 2017/2018 spúšťa národný projekt Inovujme.sk na stredných školách po celom Slovensku sériu inovačných workshopov. Sú určené pre študentov tretieho a štvrtého ročníka odborných stredných škôl a gymnázií. Ich cieľom je vychovať novú generáciu inovátorov, budúcich zamestnancov a podnikateľov, ktorí sa neboja nových ideí a rozmýšľajú inovatívne. Práve študenti stredných a vysokých škôl sú šancou pre zvýšenie inovačnej kapacity Slovenska. Ich nové nápady, startupy a vlastné podnikanie pomôžu ekonomike našej krajiny rásť.

Samotným workshopom študentov sprevádzajú odborní školitelia. Počas šiestich hodín trvania workshopu ich prevedú celým procesom od nápadu k inovácii, a to na príklade z ich každodenného školského života. Školitelia ukážu študentom postupy kreatívneho myslenia, pozitívny postoj k novým veciam, rozvíjajú ich flexibilitu, usilovnosť a odvahu. Workshopy podnecujú ich kreativitu a prezentačné schopnosti; záverečnou časťou workshopu je totiž prezentácia nápadu pred vedením školy a ideálne aj jeho zavedenie do praxe.

NÁŠ TÍM

Pripravení inovovať

Michal Műhl

Michal Műhl

Mišo vystriedal niekoľko vysokých škôl, nakoniec skončil pri geografii. Jeho najväčší koníček, cestovanie, sa mu na dlhšiu dobu stal prácou. Desať rokov chodil po svete a ukazoval Slovákom najkrajšie kúty našej planéty. Neskôr organizoval kultúrne a športové podujatia pre slovenské a zahraničné spoločnosti. Venoval sa zážitkovému vzdelávaniu fyziky a ekológie na základných školách. Je známy degustátor školských bufetov a rád pomôže s prezentáciou Vašich inovácií.

Ľubica Šebeňová

Ľubica Šebeňová

Ľubica je najmladšia členka tímu inovujme.sk. Je študentkou Masarykovej univerzity v Brne, vysokoškolákom prednáša hlavne o Európskej únii. Jej záľubou aj študijným odborom sú medzinárodné vzťahy. Stážovala na stálej misii Slovenska vo Viedni, v Európskom parlamente a niekoľko mesiacov strávila aj na veľvyslanectve EÚ na exotických Filipínach. Má rada šport, módu a cestovanie. Od študentov stredných škôl očakáva nové nápady a kreatívne rozmýšľanie.

Tomáš Varadínek

Tomáš Varadínek

Tomáš je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Po štúdiu takmer šesť rokov pracoval pre švajčiarsku zaisťovňu, v ktorej sa okrem svojej každodennej práce venoval organizovaniu podujatí a školeniu nových zamestnancov. Miluje šport, obzvlášť futbal, ktorý s vášňou hráva celý život. S aktívnou kariérou pomaly končí, presadá na trénerskú stoličku a venuje sa tým najmenším. Na workshopy sa teší, pretože bude pracovať s mladou generáciou, ktorej myseľ ešte nie je zviazaná spoločenskými problémami.

Jana Heglasová

Jana Heglasová

Janka študovala politológiu a manažment na Univerzite Komenského. Pracovala prevažne ako eventová manažérka v rôznych oblastiach – mimovládna sféra, biznis ale aj štátna správa. Najradšej má prácu na veľkom letnom festivale, pretože je tam najväčšia koncentrácia šťastných ľudí. V rámci svojich aktivít sa venuje aj vzdelávaniu mladých ľudí v oblastiach demokratických hodnôt a deradikalizácií. Janka rada cestuje, varí, pečie, maľuje omaľovánky a najmä sa rada učí nové veci. Nemá rada slovné spojenia „nedá sa“ a „nemožné“. Teší sa na všetky nové výzvy, ktoré jej inovačné workshopy inovujme.sk prinesú.

Artur Šturmankin

Artur Šturmankin

Artur študoval novinárčinu, popri štúdiu začal čítať dopravné správy vo verejnoprávnom rozhlase, ktorý po piatich rokoch vymenil za spravodajskú televíziu. Vystriedal tri hovorcovské stoličky – v múzeu, poisťovni a privátnej banke, v ktorej vytvoril vlastný koncept odborných prednášok pre študentov vysokých škôl. Baví ho kultúra, architektúra a dizajn. Na inovačné workshopy inovujme.sk sa teší najmä pre prácu s rebelmi, práve oni majú často tie najlepšie nápady.

Lucia Šramelová

Lucia Šramelová

Lucka je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie, pracovala ako eventová a marketingová manažérka v niekoľkých hoteloch. Hektiku vymenila za kreativitu, na národnom projekte inovujme.sk má na starosti organizovanie podujatí od A po Z, kde sa vďaka predošlým skúsenostiam cíti ako ryba vo vode. Rada cestuje, spoznáva nové krajiny a nových ľudí, baví ju aj móda a nákupy. Od inovačných workshopov očakáva dobré nápady, nové skúsenosti a tiež veľa zábavy.

Konzultačné centrá:

Chcete inovovať vaše podnikanie a neviete, kde začať?
Pripravujeme pre vás konzultačné centrá!viac

Európsky Fond Regionálneho Rozvoja
Operačný Program Výskum a Inovácie
SIEA