#
 
#
 
#
 
jQuery Slider

PRE ŠTUDENTOV

Inovačnými workshopmi podnecujeme kreatívne myslenie študentov

Študenti

Inovačné workshopy sú v plnom prúde! Tím lektorov z národného projektu inovujme.sk ich už absolvoval s viac než 400 študentmi z celého Slovenska. Vzhľadom na pozitívne ohlasy a rastúci záujem účastníkov o aktivity, ktoré podporujú rozvoj inovatívneho myslenia, spúšťame ďalšie dve.

Inovačné workshopy pre stredné odborné školy a gymnáziá sú určené pre študentov tretieho a štvrtého ročníka. Ich cieľom je aktívne prispieť k tomu, aby na Slovensku vyrástla nová generácia inovátorov, budúcich zamestnancov a podnikateľov, ktorí sa neboja nových ideí a inovatívnych riešení.

Práve študenti sú šancou pre zvýšenie inovačnej kapacity Slovenska. Ich nové nápady, startupy a vlastné podnikanie môžu pomôcť slovenskej ekonomike rásť. Keďže príležitosť zúčastniť sa inovačných workshopov zaujala aj starších študentov, národný projekt inovujme.sk pripravil aj inovačné workshopy pre univerzity a vysoké školy. Ich zámerom je taktiež zvýšenie povedomia o inováciách, trénovanie techník kreatívneho myslenia a tvorivého riešenia problémov.

Workshopy vedú odborní školitelia – členovia komunikačného tímu inovujme.sk. Počas šiestich hodín trvania workshopu študentov prevedú celým inovačným procesom. Ukážu im postupy kreatívneho myslenia a spôsoby, ako podporovať pozitívny postoj k novým veciam, rozvíjajú ich flexibilitu, usilovnosť a odvahu. Workshopy podnecujú aj ich kreativitu a prezentačné schopnosti. Ich záverečnou časťou je totiž predstavenie študentských nápadov pred vedením školy.

Druhou novou aktivitou je prepájanie škôl so spoločnosťami a samosprávami. Vďaka spojeniu, ktoré zabezpečí projekt inovujme.sk, budú mať študenti stredných a vysokých škôl možnosť riešiť reálne problémy z praxe a využiť pritom rady mentorov z firiem z regiónu a zástupcov obcí a miest. Pre nich sú zase prínosom svieže nápady „nezaťažených“ hláv. Ochotne poskytnú študentom spätnú väzbu a mentoring pri zavádzaní ich riešení do praxe.

Ak ste študent, učiteľ či riaditeľ školy a ponuka našich aktivít vás zaujala, ozvite sa nám mailom na inovujme@siea.gov.sk, telefonicky na 0905 726 527 alebo nám napíšte na Facebooku. Tešíme sa na vás a vaše nápady!

NÁŠ TÍM

Pripravení inovovať

Michal Műhl

Michal Műhl

Mišo vystriedal niekoľko vysokých škôl, nakoniec skončil pri geografii. Jeho najväčší koníček, cestovanie, sa mu na dlhšiu dobu stal prácou. Desať rokov chodil po svete a ukazoval Slovákom najkrajšie kúty našej planéty. Neskôr organizoval kultúrne a športové podujatia pre slovenské a zahraničné spoločnosti. Venoval sa zážitkovému vzdelávaniu fyziky a ekológie na základných školách. Je známy degustátor školských bufetov a rád pomôže s prezentáciou Vašich inovácií.

Tomáš Varadínek

Tomáš Varadínek

Tomáš je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Po štúdiu takmer šesť rokov pracoval pre švajčiarsku zaisťovňu, v ktorej sa okrem svojej každodennej práce venoval organizovaniu podujatí a školeniu nových zamestnancov. Miluje šport, obzvlášť futbal, ktorý s vášňou hráva celý život. S aktívnou kariérou pomaly končí, presadá na trénerskú stoličku a venuje sa tým najmenším. Na workshopy sa teší, pretože bude pracovať s mladou generáciou, ktorej myseľ ešte nie je zviazaná spoločenskými problémami.

Jana Heglasová

Jana Heglasová

Janka študovala politológiu a manažment na Univerzite Komenského. Pracovala prevažne ako eventová manažérka v rôznych oblastiach – mimovládna sféra, biznis ale aj štátna správa. Najradšej má prácu na veľkom letnom festivale, pretože je tam najväčšia koncentrácia šťastných ľudí. V rámci svojich aktivít sa venuje aj vzdelávaniu mladých ľudí v oblastiach demokratických hodnôt a deradikalizácií. Janka rada cestuje, varí, pečie, maľuje omaľovánky a najmä sa rada učí nové veci. Nemá rada slovné spojenia „nedá sa“ a „nemožné“. Teší sa na všetky nové výzvy, ktoré jej inovačné workshopy inovujme.sk prinesú.

Artur Šturmankin

Artur Šturmankin

Artur študoval novinárčinu, popri štúdiu začal čítať dopravné správy vo verejnoprávnom rozhlase, ktorý po piatich rokoch vymenil za spravodajskú televíziu. Vystriedal tri hovorcovské stoličky – v múzeu, poisťovni a privátnej banke, v ktorej vytvoril vlastný koncept odborných prednášok pre študentov vysokých škôl. Baví ho kultúra, architektúra a dizajn. Na inovačné workshopy inovujme.sk sa teší najmä pre prácu s rebelmi, práve oni majú často tie najlepšie nápady.

Lucia Šramelová

Lucia Šramelová

Lucka je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie, pracovala ako eventová a marketingová manažérka v niekoľkých hoteloch. Hektiku vymenila za kreativitu, na národnom projekte inovujme.sk má na starosti organizovanie podujatí od A po Z, kde sa vďaka predošlým skúsenostiam cíti ako ryba vo vode. Rada cestuje, spoznáva nové krajiny a nových ľudí, baví ju aj móda a nákupy. Od inovačných workshopov očakáva dobré nápady, nové skúsenosti a tiež veľa zábavy.

Konzultačné centrá:

Chcete inovovať vaše podnikanie a neviete, kde začať?
Pripravujeme pre vás konzultačné centrá!viac

Európsky Fond Regionálneho Rozvoja
Operačný Program Výskum a Inovácie
SIEA