Národný projekt inovujme.sk bol partnerom nultého ročníka Olympiády o krajskej samospráve
7.6.2023

Na finále nechýbali generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič a zástupca inovujme.sk Artur Šturmankin

Olympiáda o krajskej samospráve je jediné a unikátne podujatie svojho druhu na Slovensku. Prilákalo dvadsať tímov stredoškolákov z Trnavského samosprávneho kraja. 

Vo finále, ktoré sa uskutočnilo 6. 6. 2023 v aule Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave, si zmeralo sily sedem najlepších študentských tímov. Po dvoch dramatických kolách, kde čakalo na súťažiacich 30 otázok o aktuálnom dianí z Trnavského samosprávneho kraja, vyhlásila odborná porota výsledky. Najlepšie sa v súťaži popasovali tímy z Gymnázia Angely Merici Trnava, Gymnázia F.V. Sasinka Skalica a Gymnázia Janka Matúšku v Galante.

„V našom projekte inovujme.sk ukazujeme študentom cestu kreatívneho myslenia a vlastného podnikania. Mnohí z nich by radi svoj startup naštartovali práve v mieste bydliska. Preto je dôležité, aby poznali svoj samosprávny kraj, jeho prostredie a obyvateľov,“ uviedol Stanislav Jurikovič, generálny riaditeľ SIEA, ktorý sa zároveň ujal úvodného príhovoru, členstva v porote a záverečného odovzdávania cien.

Sláva víťazom, česť porazeným a rešpekt všetkým zúčastneným. 

Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v operačnom programe Integrovaná infraštruktúra.
 

Generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič
Domovská stránka Európsky Fond Regionálneho Rozvoja
Domovská stránka Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Domovská stránka Ministerstvo hospodárstva SR
Domovská stránka SIEA